Dlaczego Młodsze Kobiety Wybierają Starszych Mężczyzn

Napisane przez EMMA STOCKTON

Wydaje się, że spora liczba kobiet chce spędzić resztę życia ze starszymi mężczyznami. Chociaż może się to wydawać romantyczne, niektórzy ludzie nadal patrzą z góry na pary ze znacznymi różnicami wieku. Dzieje się tak, ponieważ nie zdają sobie sprawy z fascynujących powodów, dla których kobiety ciągną do srebrnych lisów. Oto dziesięć powodów, dla których młodsze kobiety umawiają się ze starszymi mężczyznami.

1. Bardziej doświadczeni i kulturalni

Mężczyźni są jak dobre wino: z wiekiem poprawiają się. Ich życie, praca i wcześniejsze związki dały im wiele lekcji życiowych, które pomogły poprawić ich relacje. Są znacznie bardziej dojrzali i rozumieją, że sprawy nie zawsze idą zgodnie z planem. Dlatego są pewni siebie i w efekcie radzą sobie skutecznie, zwłaszcza w miejscach publicznych. Co więcej, byli w przeszłości w różnych miejscach i są dobrze zorientowani w obcych kulturach.

Bardziej doświadczeni i kulturalni

2. Starsi mężczyźni są bardziej stabilni finansowo

Większość młodych kobiet poszukuje facetów, którzy mogą je wesprzeć finansowo. Samowystarczalna dama nie zaakceptuje po prostu bezrobotnego mężczyzny. Niektóre kobiety na obszarach znajdujących się w niekorzystnej sytuacji szukają facetów, którzy mogą je wesprzeć, ponieważ uważają, że są idealnym towarzyszem. Nie zadowolą się bezrobotnym mężczyzną, bo ich życie jest już wystarczająco trudne.

Starsi mężczyźni są bardziej stabilni finansowo

3. Lepiej jeśli chodzi o zadowalanie i traktowanie kobiet

Starsi faceci mieli sprawiedliwy udział zarówno w krótkoterminowych, jak i długoterminowych związkach, co daje im przewagę, jeśli chodzi o zarządzanie relacjami. Ich wcześniejsze doświadczenia nauczyły ich, czego ogólnie pragną kobiety i co sprawia, że są szczęśliwe. Są też bardziej świadomi wymagań swojego partnera. Starsi mężczyźni są też bardziej romantyczni niż młodsi mężczyźni.

4. Starsi mężczyźni zazwyczaj szukają poważnego związku

Młode kobiety, które są zmęczone młodzieńczymi i krótkimi związkami, mogą znaleźć szczęśliwszą i bezpieczniejszą relację ze starszym mężczyzną. Młodsi faceci są wciąż na etapie swojego życia, kiedy lubią eksperymentować. Tak więc, jeśli dama jest gotowa do małżeństwa lub jeśli jest gotowa na poważne zobowiązanie, młodszy mężczyzna pod trzydziestkę po prostu nie jest dla niej odpowiednim partnerem.

5. Równe obowiązki

Ogólnie starsi mężczyźni mają większą wiedzę na temat dzielenia się zadaniami niż ich młodsi koledzy. Jednym z typowych przykładów jest to, że starsi mężczyźni są często lepszymi kucharzami niż młodsi mężczyźni. Tak więc, jeśli spojrzysz na psychologię starszego faceta spotykającego się z młodszą kobietą, to działa świetnie dla obu stron, ponieważ mogą naprawdę mieć partnerstwo równych sobie.

6. Podejmują lepsze decyzje

Starsi faceci podejmują zdrowsze i bardziej rozsądne decyzje. W rezultacie jest mniej problemów między starszymi mężczyznami a młodszymi kobietami. Nawet te, które się zdarzają, są traktowane i odpoczywają zdrowiej niż w związku, w którym obie strony są rówieśnikami. To zazwyczaj oznacza, że nie zrobią czegoś niedojrzałego, takiego jak zbytnie upojenie, tylko po to, by je pogwałcić.

7. Nie mają zegara biologicznego

Mężczyźni są naturalnie płodni dłużej niż kobiety. Dlatego, kiedy starszy facet i młodsza kobieta umawiają się na randki, nie muszą się martwić, że wpadną w różne rzeczy z powodu tykającego zegara biologicznego. Ponadto starsi faceci są bardziej ugruntowani i lubią podchodzić do rzeczy w wolniejszym tempie. Nie spieszy im się, by wpaść w pieluchy.

8. Są charyzmatyczni

Kobiety przyciągają starszych mężczyzn ze względu na ich wyraźny urok. Przede wszystkim w ich fizycznym wyglądzie. Mają swój styl wyrażania siebie, a panie podziwiają ich zachowanie. Ponieważ na ogół nie podążają za trendami mody tak blisko jak młodzi mężczyźni, wyróżniają się wyraźnym wyczuciem stylu.

9. Nie szukają dramatu

Spójrzmy prawdzie w oczy, młode kobiety to bardzo emocjonalne istoty. Mają tendencję do przesadzania i działania bez zastanowienia. Dlatego muszą mieć mężczyzn, którzy potrafią sprawić, że zatrzymają się i odetchną. I wydaje się, że starsi mężczyźni mają większe szanse na posiadanie tej zdolności. Jeśli jest problem, siadają i wypracowują rozwiązanie.

10. Dają poczucie bezpieczeństwa

Co może pomóc kobietom czuć się bezpiecznie i swobodnie w codziennym życiu? Wszystko, o czym do tej pory wspomnieliśmy, jest do tego zdolne. Młode kobiety potrzebują godnego zaufania towarzysza, z którym mogą spędzić życie, zabezpieczenia finansowego i innych. Starsi mężczyźni wydają się być lepsi w zapewnianiu wszystkich tych rzeczy i sprawianiu, że młode kobiety czują się chronione.