Jak poradzić sobie z rozstaniem

Autor:

Jako istoty ludzkie wszyscy w pewnym momencie wchodzimy w związki. Zakochujemy się, ale też się odkochujemy. Czasami nie jesteśmy w stanie utrzymać naszych relacji, zwłaszcza naszych intymnych relacji. Te bliskie relacje wydają się czasami bardzo złożone i czujemy, że mamy złamane serce. Niektórzy mają szczęście znaleźć swoje „bratnie dusze” i zostać z nimi na całe życie.

Są miedzy nami jednak tacy, którzy nadal całują żaby, które nie chcą zmienić się w naszego księcia z bajki. W ten sposób zostajemy pozostawieni bez wyboru, jak tylko opuścić związki. Akceptujemy porażkę, nawet jeśli zainwestowaliśmy czas w związek, a coś nie wychodzi. Jednak to niekoniecznie czas trwania związku określa, jak głębokie jest nasze złamane serce.

Więc następne pytanie, które musimy sobie zadać, brzmi: „Jak najlepiej poradzić sobie z rozstaniem?”. Kup sobie kubek lodów lub i zacznijmy.

Daj sobie czas na żałobę

Psychologowie powiedzieli, że ktoś, kto przeżywa rozstanie, może czuć się tak, jakby poniósł stratę. Dlatego bardzo ważne jest, aby opłakiwać utratę związku przechodząc przez cały proces uzdrowienia. Nie ma drogi na skróty!

Give yourself time to mourn

Odsuń się od osoby

Utrzymywanie kontaktu ze swoim byłym lub byłą nie będzie pomocne. Zaakceptuj fakt, że związek się skończył. Trzymaj się z dala od ich mediów społecznościowych i nie „śledź” ich w żaden sposób.

Take time away from the person that you broke up with
#
WITRYNA RANDKOWA
CECHY
ODWIEDŹ
1
Be2 Logo
  • 30+
  • Gwarancja kontaktu
  • Dobry test osobowości
2
Singles50 Logo
  • 40+
  • Popularny serwis randkowy
  • Dobry test osobowości
3
Academic Singles Logo
  • 30+
  • Najlepsza funkcja dopasowania
  • Stosunkowo tania usługa

Rozpieszczaj się

Podaruj sobie miły dzień w spa. Terapia masażem i relaksacja przyniosą korzyści i pozwolą Ci znów poczuć się dobrze ze sobą i swoim ciałem. Czas wolny również będzie dla Ciebie dobry, ponieważ możesz oczyścić umysł i myśleć o przyszłości bez swojego byłego lub byłej.

Pamper yourself

Płacz, płacz i płacz jeszcze więcej

Płacz pomaga, ponieważ może zapewnić uczucie ulgi. Płacz uwalnia również niektóre hormony, które pomagają rozluźnić mięśnie i zmniejszyć napięcie ciała. Nie wstydź się ani nie czuj się słabym, płacząc. Według tego badania wyrażanie swoich uczuć jest dobre i przynosi wielką ulgę.

Kupuj

Terapia kupowaniem odwróci twój umysł od rozstania, a nowy strój zainspiruje Cię do wyjścia i przetańczenia całej nocy. Kto wie, może nawet spotkasz ciekawych ludzi. To dobrze znany fakt, że czujemy się dobrze ze sobą, gdy jesteśmy dobrze ubrani. Co więcej, wzrasta również nasza pewność siebie i poczucie własnej wartości. Wysoka samoocena jest niezbędna do przezwyciężenia rozstania, ponieważ sprawia, że ​​czujesz się dobrze ze sobą i nie jest bezwartościowa, ponieważ nie jesteś już w związku.

Spędź czas ze znajomymi

Spędź czas z przyjaciółmi. Prawdopodobnie nie miałeś zbyt dużo czasu dla nich ponieważ byłeś w związku. Zamiast izolować się i siedzieć samotnie w domu, o wiele lepszym pomysłem jest wyjście i życie. Twoi przyjaciele będą gotowi Ci pomóc. Daj sobie więc pomóc. Komunikuj się, żartuj i rób zabawne, ekscytujące rzeczy, które robią przyjaciele.

Znajdź hobby

Zaakceptuj, że znowu jesteś singlem i rób rzeczy, które lubisz. Znajdź zajęcia, które możesz robić ze znajomymi i rodziną. Dodatkowo znajdź też coś, co możesz zrobić sam. Przyzwyczaiłeś się do bycia w parze i wykonywania czynności jako para, ale jesteś osobą indywidualną. Czas ponownie odnaleźć swoje pasje. Nie siedź i nie użalaj się nad sobą. Znajdź hobby, które odciągnie twój umysł od myśli o byłym związku. To pomoże iść do przodu.

Nie rozpoczynaj nowego związku od razu

Możesz pomyśleć, że powrót do związku to dobry pomysł. Jednak rozpoczynanie umawiania się z innymi ludźmi, gdy tylko zerwałeś ze swoim partnerem, nie jest dobre. Lepiej wyleczyć się całkowicie i pozbyć się byłego lub byłej z głowy. Nie ukrywaj swojego zranienia zbyt szybko przebywając z kimś innym. Daj sobie wystarczająco dużo czasu. Rozpocznij nowy związek tylko wtedy, gdy poczujesz, że całkowicie wyleczyłeś się z poprzedniego rozstania.

Idź do przodu

Wszyscy wiemy, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ale im szybciej ruszysz dalej, tym lepiej będzie z Tobą. Związek się skończył i nie ma sensu czekać z nadzieją, że były wróci. Czekanie w niczym ci nie pomoże.

Relacja nie wyszła i zakończyła się z jakiegoś powodu. Nie byłeś w stanie tego rozgryźć i jest w porządku. Spróbuj też przestać obwiniać siebie lub swojego byłego, oboje chcieliście to rozwiązać. W tym momencie będziesz się tylko torturował, zamknij ten rozdział tak szybko, jak to możliwe.

Brak kontaktu

To może wydawać się dobrym pomysłem, aby zadzwonić do swojego byłego czy byłej. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest podejście bezkontaktowe. Przestań obserwować swojego byłego ze wszystkich platform mediów społecznościowych. Choć może to być trudne, jest to bardzo ważne. Problem polega na tym, że jeśli się skontaktujesz, oznacza to, że jesteś w desperacji. Co więcej, twój były czy była mogą odpowiedzieć w sposób, który Ci się nie podoba, co może również sprawić, że będziesz żałować, że to się stało.