Serwisy Randkowe dla Naukowców

Napisane przez EMMA STOCKTON

Dzisiaj randkowanie online jest coraz popularniejsze. Łatwo to zrozumieć, ponieważ mamy wiele korzyści, ponieważ prowadzimy intensywne życie i nie mamy zbyt wiele czasu na randki offline. Może wydawać się dziwne, jeśli po raz pierwszy zamierzasz zarejestrować się w serwisie randkowym, ale wszyscy tam są tacy jak Ty, szukają kogoś, z kim mogliby podzielić się swoim życiem i doświadczeniami.

Coś, co się ciągle powtarza, to to, że podobno wszystkie najlepsze opcje są już zajęte. Oczywiście to nieprawda. Po prostu nie spotkałeś jeszcze tego, który jest dla ciebie najlepszy. Twoja wielka miłość może być na wyciągnięcie ręki.

⭐ Najlepsze strony do spotkań z naukowcami

#
WITRYNA RANDKOWA
CECHY
ODWIEDŹ
1
C-Date Logo
 • 30+
 • Na spotkania seksualne
 • Wysoki sukces dopasowania
2
Be2 Logo
 • 30+
 • Gwarancja kontaktu
 • Dobry test osobowości
3
Singles50 Logo
 • 40+
 • Popularny serwis randkowy
 • Dobry test osobowości
4
Academic Singles Logo
 • 30+
 • Najlepsza funkcja dopasowania
 • Stosunkowo tania usługa
5
Victoria Logo
 • Bałamutny
 • Wielu członków
 • Cenne członkostwo

Randki online mogą otworzyć świat nowych możliwości

Może to trochę dziwne, że siadasz i wypełniasz kryteria, które masz wobec swojego przyszłego partnera. Chodzi o to, że jest to bardzo efektywne czasowo. Kiedy spotykasz kogoś w muzeum lub może w kolejce w sklepie spożywczym, zwykle pociąga Cię fizyczne, nie wiedząc tak naprawdę, jak będziecie do siebie pasować. Nie wiesz też, czy masz w ogóle te same wartości. Wychodzenie na wiele pierwszych randek może być bardzo nudne, a nawet czasochłonne, co potem nie prowadzi do niczego więcej. Jeśli zdecydujesz się wypróbować serwis randkowy, stracisz mniej czasu.

Szukasz tego samego

Jest to również przypadek, że ludzie, z którymi kontaktujesz się za pośrednictwem różnych serwisów randkowych, są tam z tego samego powodu, chcą znaleźć kogoś, z kim dobrze pasują. Dotyczy to zarówno zainteresowań, miejsca zamieszkania i nie tylko, ale także celów zawodowych i życiowych. Odpowiadając online na kilka pytań dotyczących siebie i tego, czego szukasz, oszczędzasz dużo czasu, ponieważ możesz wybrać rodzaj profilu, który Cię interesuje. Na wielu stronach prezentowane są różne profile, do których strona pasuje do Ciebie na podstawie ich testu osobowości, czego szukasz, zainteresowań, celów życiowych i innych rzeczy.

Testy zaprojektowane naukowo

Obecnie wiele witryn oferuje użytkownikom przeprowadzanie testów, co oznacza, że widzisz tylko profile pasujące do Twoich. Większość witryn tworzy swoje testy na podstawie teorii pięciu czynników różnych osobowości. Zakłada, że wszyscy mamy różne cechy osobowości, w których pięć czynników kontroluje w szczególności naszą osobowość. W dużym skrócie dotyczą one głównie:

 • Otwartość – Zainteresowanie, otwartość na nowe emocje, idee, fantazje, doświadczenia artystyczne i abstrakcyjne rzeczy. Jej przeciwieństwem jest brak zainteresowania nowymi rzeczami i doświadczeniami, konserwatywne poglądy i postawy.
 • Sumienność – Gotowość do działania, samodyscyplina, wierność, pracowitość i troskliwość. Jej przeciwieństwem jest frywolność: nieodpowiedzialna, impulsywna, leniwa i obojętna.
 • Ekstrawersja – Towarzyskie, pewne siebie, poszukujące mocnych wrażeń, pozytywne emocje. Jej przeciwieństwem jest introwersja: ograniczoność umysłu, zainteresowanie abstrakcją i teorią.
 • Uważność – współczucie, chęć współpracy, uczynność. Jej przeciwieństwem jest podejrzliwość, cynizm, irytacja skierowana na innych.
 • Neurotyzm – Jeśli masz skłonność do niepokoju, depresji, gniewu, impulsów, wrażliwości na stres i wrażliwości. Jej przeciwieństwem jest stabilność emocjonalna: bezpieczeństwo, zaufanie i kontrola.

Czy to przyjęta teoria?

Teoria pięciu czynników jest powszechnie uznawana, jest również wykorzystywana przez firmy i rekruterów, aby znaleźć odpowiednią osobę do odpowiedniej pracy, więc nic dziwnego, że portale randkowe używają jej do dopasowywania ludzi do siebie.

Witryny randkowe czasami wykorzystują naukowo opracowane testy osobowości, aby móc zaoferować najlepsze możliwe dopasowanie. W ten sposób wiesz, że osoby, z którymi kontaktujesz się za pośrednictwem ich witryn, już spełniają Twoje kryteria i najlepiej pasują na podstawie osobowości i zainteresowań.

Różne strony i ich oferta

Obecnie istnieje wiele różnych typów serwisów randkowych, więc nie jest łatwo określić, która strona jest dla Ciebie najlepsza. To, o czym powinieneś pomyśleć, to to, czy szukasz poważnego związku, czy nie i czy chcesz tylko otrzymywać sugestie profili pasujących do twojego, czy chcesz mieć możliwość samodzielnego wyboru rodzaju profilu, którego szukasz. Nie jest to jednak tak skomplikowane, jak się wydaje.

Tutaj postaram się pomóc Ci znaleźć właściwą, wyjaśniając, co mają do zaoferowania niektóre z najpopularniejszych witryn.

Match.com – Pasuje do każdego

Match Polska

Match.com jest jednym z pierwszych serwisów randkowych na świecie. Mają dobry rozkład płci, 55% mężczyzn i 45% kobiet, a wiek członków jest różny, mimo że największa grupa wiekowa to 25-55 lat. Mają wielu członków, a ich użytkownicy są bardzo aktywni na stronie. Możesz używać Match zarówno przez przeglądarkę na swoim komputerze, jak i przez ich aplikację.

Większość członków Match szuka czegoś poważniejszego, dlatego mają dobre i szczegółowe profile.

Strona: https://match.com

Grupa docelowa

Jeśli chcesz jeszcze bardziej dostosować wyniki wyszukiwania lub uczynić swój profil bardziej osobistym, możesz zrobić kilka rzeczy. Mają ankietę o nazwie Matchify, w której możesz odpowiedzieć na różne pytania i stwierdzenia. Niektóre kwestie mogą być bardziej powierzchowne, podczas gdy inne mogą być bardziej intymne. Podczas meczu możesz także ustawić swój profil w dwóch różnych trybach.

Jeden z nich nazywa się Incognito, pozwala zachować anonimowość podczas odwiedzania profili innych osób, a widzą Cię tylko te profile, które Cię interesują. Drugi tryb nazywa się Zen, pozwala na kontakt tylko z profilami, które spełniają Twoje kryteria. To jest dla Ciebie, aby uzyskać jak najlepszy i osobisty mecz.

Cena

Rejestracja i korzystanie z Match jest bezpłatne. Możesz wykupić abonament, który pozwala na korzystanie z większej liczby funkcji w serwisie i możesz z niego korzystać bez ograniczeń.

Zalety:

 • Duży wybór.
 • Członkowie w różnym wieku.
 • Profile szczegółowe

Wady:

 • Darmowa wersja jest dość ograniczona.
 • Może nie dla Ciebie, jeśli szukasz czegoś bardziej tymczasowego

EliteSingles – Dla ambitnych

Elite Singles Polska

Rozkład płci w EliteSingles jest bardzo wyrównany, 52% mężczyzn i 48% kobiet. Tutaj średni wiek jest nieco wyższy, większość członków ma 30-55 lat i jest dobrze wykształcona. Możesz korzystać z Elite Singles zarówno przez przeglądarkę, jak i aplikację. Ich członkowie szukają przede wszystkim poważnych i długotrwałych związków

Mają świetny test osobowości oparty na teorii pięciu czynników i jest to najbardziej wszechstronny test w branży randkowej. Rozpoczęcie gry i udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania, aby uzyskać pełny profil, zajmuje trochę czasu, ale to Ty możesz uzyskać jak najlepsze dopasowania. W ten sposób widzisz tylko profile, do których pasujesz, i nie musisz siedzieć, patrzeć i czytać różnych profili, które mogą nie być tym, czego szukasz.

Strona: https://www.elitesingles.com/

Grupa docelowa

Możesz go podzielić i odpowiadać na pytania w rundach, w ten sposób masz czas na przemyślenie odpowiedzi i możesz uzupełnić swój profil, kiedy ci pasuje. Nazwa może brzmieć nieco kontrowersyjna, ale w rzeczywistości chodzi o to, aby reklamować się w określony sposób, by przyciągnąć określony typ singli do swojej witryny. Jest to również zauważalne w ich cenach za członkostwo premium, które są bez wątpienia najdroższe spośród porównywanych przeze mnie witryn.

Cena

Możesz korzystać ze strony za darmo, ale aby uzyskać dostęp do wszystkich dodatkowych funkcji, możesz zapłacić za członkostwo premium.

Zalety:

 • Wszystkie dopasowania są osobiste.
 • Dobre i szczegółowe profile

Wady:

 • Najdroższy serwis randkowy na tej liście.
 • Bardzo ograniczona darmowa wersja

Academic Singles – dla singli wykształconych

Academic Singles Polska

Podział płci w Academic Singles jest równy, 45% mężczyzn i 55% kobiet. Według ich statystyk większość ich członków to osoby w wieku 35-54 lata. Możesz korzystać ze strony zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i jako aplikacji.

Podobnie jak w przypadku Elite Singles, Academic Singles ma również dość obszerny test osobowości, który musisz wypełnić, aby stworzyć swój profil. Z tego samego powodu możesz zobaczyć tylko te profile, które pasują do Twojego. Przechodząc do profilu, możesz zobaczyć, co dana osoba ceni w związku. Istnieje również wykres, który pokazuje, jak dobrze pasujecie do siebie w różnych obszarach. Może dotyczyć tego, czy dana osoba podejmuje decyzje w oparciu o emocje lub logikę, czy najważniejsza jest bliskość lub wolność i czy osoba jest innowacyjna czy tradycyjna.

Strona: https://www.academicsingles.pl/

Grupa docelowa

Są skierowane przede wszystkim do Ciebie, jeśli szukasz trwałego i poważnego związku i kładą duży nacisk na Twoją osobowość. Jeśli szukasz czegoś łatwiejszego lub tymczasowego, Academic Singles mogą nie być odpowiednią stroną dla Ciebie.

Cena

Utworzenie konta i stanie się członkiem jest całkowicie darmowe, ale potrzebujesz konta premium, aby korzystać ze wszystkich funkcji na stronie. Podobnie jak w przypadku wielu innych witryn, cena jest tym niższa, im dłużej się rejestrujesz.

Zalety:

 • Wszystkie dopasowania są osobiste.
 • Dobre profile z dużą ilością informacji

Wady:

 • Stworzenie profilu zabiera trochę czasu.

C-Date – randki na co dzień

C-Date Polska

C-date zostało założone w 2008 roku. Rozkład płci jest bardzo równomierny, 48% mężczyzn i 52% kobiet. Jak możesz zrozumieć z ich nazwy, są one skierowane przede wszystkim do tych, którzy chcą bardziej spontanicznej, niezobowiązującej randki. Chociaż C-date jest bardziej skoncentrowane na tym, aby ludzie poznawali się spontanicznie i otwarcie, wielu poznało się i zakochało za pośrednictwem strony, więc możesz tam znaleźć miłość.

Możesz znaleźć zarówno miłość swojego życia, jak i tymczasowy kontakt seksualny, jeśli tego właśnie szukasz. Możesz korzystać z C-date zarówno za pośrednictwem ich strony internetowej, jak i aplikacji. Rejestracja na ich stronie jest szybka i łatwa, nie musisz też odpowiadać na wiele pytań na swój temat jak na innych stronach. Kładą również duży nacisk na ich bezpieczeństwo, abyś czuł się bezpiecznie, nawet jeśli nie szukasz czegoś poważnego.

Grupa docelowa

Jedną z rzeczy, która odróżnia C-date od innych witryn, jest to, że kobiety automatycznie stają się członkami premium po rejestracji, ale mężczyźni muszą płacić, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Według C-date, ma to na celu odseparowanie nieuczciwych mężczyzn od siebie i zapewnienie kobietom poczucia bezpieczeństwa.

Cena

Ceny zależą od czasu rejestracji, ale ogólnie C-Date jest nieco droższy niż inne strony z tej listy.

Zalety:

 • Szybka rejestracja.
 • Dobra strona, jeśli nie szukasz poważnego związku

Wady:

 • Dość drogie.
 • Został oskarżony o fałszywe profile.
 • Może być postrzegany jako niepoważny, jeśli szukasz solidnego związku

Czy randkowanie online jest bezpieczne?

Tak to jest. Wszystkie te witryny to poważne witryny randkowe, które bardzo martwią się o Twoje bezpieczeństwo. Oznacza to, że nie promują fałszywych profili, więc członkowie, z którymi się kontaktujesz, są weryfikowani przez jednego z ich pracowników. Oznacza to również, że Twoje dane osobowe są z nimi bezpieczne. Większość witryn ma osoby, które ręcznie zatwierdzają zarówno profile, jak i zdjęcia.

Niezależnie od tego nigdy nie powinieneś podawać swoich informacji nikomu w Internecie, kogo nigdy nie spotkałeś. Jeśli uważasz, że chcesz pójść o krok dalej niż tylko pisać lub rozmawiać z osobą, z którą dobrałeś się, większość portali randkowych oferuje rozmowy wideo za pośrednictwem swoich witryn. W ten sposób możesz porozmawiać i zobaczyć osobę za pomocą wideo. Wtedy możesz je lepiej poznać, zanim zdecydujesz, czy chcesz podać swój numer telefonu.

Czy wszystkie serwisy randkowe służą tylko do znalezienia poważnego związku?

Nie. Chociaż wiele portali randkowych jest skierowanych przede wszystkim do osób, które szukają stabilnego związku, wiele osób poszukuje innych rzeczy. Niektórzy korzystają z serwisów randkowych, aby poznać nowych przyjaciół, podczas gdy inni szukają bardziej swobodnych kontaktów. Niektóre witryny stanowią w nim niszę.

FAQ

Czy mogę znaleźć prawdziwą miłość przez portal randkowy?

Tak, możesz. W miarę jak coraz więcej witryn wchodzi do branży, rośnie również popyt ze strony klientów. Możesz między innymi dostosować rodzaj profilu, którego szukasz. Badania pokazują również, że pary, które spotkały się online, nie różnią się tak często, jak te, które spotkały się offline.

Jak stworzyć atrakcyjny profil na portalu randkowym?

Napisz krótką i osobistą prezentację, w której powiesz kim jesteś i czego szukasz u partnera. Opowiedz nam o swoich zainteresowaniach i swojej osobowości. Bądź uczciwy podczas wypełniania swojego profilu. Pomyśl o pisowni i gramatyce. Wybierz dobre zdjęcie profilowe, które nie jest rozmazane i zmień swoje zdjęcia. Najważniejszą rzeczą jest to, abyś przede wszystkim był po prostu sobą.

Czy jako naukowiec powinienem zostać członkiem witryny przeznaczonej dla naukowców?

To zależy od tego, czego szukasz i chcesz znaleźć. Jeśli ważne jest dla Ciebie, aby osoba, którą poznałeś, była również naukowcem, dobrym pomysłem jest zostanie członkiem witryny skierowanej do naukowców. Z drugiej strony, jeśli nie zależy ci tak bardzo na tym, co druga osoba zarabia na życie, nie ma znaczenia, czy jest to skierowane do naukowców, czy nie.

Czy ktoś może skontaktować się ze mną na portalu randkowym?

Nie. Zawsze możesz również wybrać, z kim chcesz się kontaktować i widzieć Twój profil. Często możesz być również całkowicie anonimowy w trybie incognito, gdy odwiedzasz profil innego członka. Jeśli jesteś członkiem witryny, która ma dopasowania osobiste, tylko członkowie pasujący do Twojego profilu mogą się z Tobą skontaktować, na przykład nikt nie może wyszukać Twojego profilu z Twoim imieniem i nazwiskiem.