Portal Randkowy dla Gejów

Napisane przez EMMA STOCKTON

Jedną rzeczą, z którą wszyscy, bez względu na orientację seksualną, mogą się zgodzić, jest to, że randki mogą być prawdziwym koszmarem. Zwykle ma to zastosowanie niezależnie od wybranej metody. Ale jeśli jesteś jak większość ludzi, w końcu zwróciłeś się do jednej z wielu internetowych aplikacji randkowych.

Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś gejem lub osobą LGBTQ, która według ekspertów dwukrotnie częściej niż heteroseksualni dorośli korzystała z serwisu randkowego lub aplikacji randkowej. Badanie przeprowadzone przez Stanford w 2019 r. wykazało, że spotkania online stały się najpopularniejszym sposobem spotkań par – zwłaszcza par homoseksualnych. W tym badaniu 28% poznało swojego obecnego partnera online (w porównaniu do 11% par heteroseksualnych).

Ale geje stoją przed wyjątkowymi wyzwaniami, które sprawiają, że randkowanie online jest szczególnie trudne. Bezpodstawne kwestionowanie historii seksualnej, molestowania i fetyszyzacji – większość tego typu sytuacji pochodzi od osób heteroseksualnych.

W rezultacie wiele zwykłych aplikacji randkowych podjęło kroki, aby stać się bardziej integracyjnym. Jeszcze lepsze jest jednak to, że cały czas pojawiają się nowe aplikacje randkowe dla gejów. Aby pomóc Ci znaleźć odpowiednik, przygotowaliśmy jedne z najlepszych aplikacji randkowych.

⭐ Najlepsze Portal Dla Gejów

#
WITRYNA RANDKOWA
CECHY
ODWIEDŹ
1
C-Date Logo
 • 30+
 • Na spotkania seksualne
 • Wysoki sukces dopasowania
2
Be2 Logo
 • 30+
 • Gwarancja kontaktu
 • Dobry test osobowości
3
Singles50 Logo
 • 40+
 • Popularny serwis randkowy
 • Dobry test osobowości
4
Academic Singles Logo
 • 30+
 • Najlepsza funkcja dopasowania
 • Stosunkowo tania usługa
5
Victoria Logo
 • Bałamutny
 • Wielu członków
 • Cenne członkostwo

Match

Match Polska

To jeden z najbardziej znanych serwisów randkowych. Match.com powstało już w 1995 roku, więc większość ludzi o nim słyszała lub w pewnym momencie korzystała z serwisu.

Podobnie jak większość zwykłych serwisów randkowych, Match.com nie pozwala na wiele bez rejestracji, utworzenia profilu i uiszczenia opłaty abonamentowej. To pierwsza rzecz, którą musisz zrobić, zanim zaczniesz. Twój profil zawiera Twoje dane osobowe, zainteresowania, styl życia, wartości i inne informacje. Poproszą Cię również o wskazanie, jaki jest Twój idealny wybór, w zależności na przykład od koloru oczu i preferencji palenia.

Niestety serwisy randkowe są również celem oszustów. Stworzenie fałszywego profilu nie jest trudne, ponieważ osoby odpowiedzialne nie przeprowadzają bardzo wielu kontroli. Niestety, wielu użytkowników Match.com zauważyło rozprzestrzenianie się oszustów na stronie.

Zalety i wady

Teoretycznie Match.com powinien pomóc Ci znaleźć idealnego mężczyznę lub kobietę, ale w praktyce nie wydaje się to działać tak dobrze. Użytkownicy skarżyli się, że ustawienia lokalizacji nie są wystarczająco selektywne, mimo że był to główny czynnik dopasowania. Ponadto wielu użytkowników twierdzi, że zostali dopasowani do singli na podstawie ich kodu pocztowego, a nie zainteresowań i wspólnych cech.

Innym problemem z Match.com jest to, że witryna nie odfiltrowuje użytkowników, którzy nie przesłali żadnych zdjęć, nawet jeśli wyraźnie dostosowałeś ustawienia, aby uniemożliwić tym użytkownikom kontakt z Tobą. Możemy to bezpośrednio porównać z innymi serwisami randkowymi, które dopasowują użytkowników na podstawie złożonych algorytmów, a nie kodów pocztowych.

Wielu uważa również, że w przypadku randek dla gejów lub osób LGBTQ usługa jest zupełnie bezużyteczna. Dzieje się tak, ponieważ wszystko wydaje się bardzo heteronormatywne i masz tylko dwie płcie do wyboru. Co więcej, możesz wybrać tylko „mężczyzn” lub „kobiety”, z którymi chcesz się umówić, lub jedno i drugie. Inne usługi (patrz poniżej) mają szerszy wybór.

Elite Singles

Elite Singles Polska

To serwis randkowy skierowany do dobrze wykształconych singli, którzy chcą poznać ludzi o podobnych poglądach. Witryna nie ma jednak wymagań dotyczących dochodów ani tym podobnych. Elite Singles jest często oceniana jako jedna z lepszych witryn randkowych/aplikacji randkowych w Polsce dla tych, którzy szukają poważnego związku.

Zakres homoseksualnych singli jest stosunkowo duży i każdy zwykle szuka kogoś, z kim mógłby dzielić swoje życie. Dlatego poważnie traktują swoje poszukiwania miłości i partnera życiowego. Elite Singles posiada również zespół, który weryfikuje wszystkie profile, co zmniejsza ryzyko fałszywych profili.

Istnieją jednak dwie główne wady tej usługi: 1) Do wysyłania wiadomości wymagane jest członkostwo Premium. 2) Liczba użytkowników w niektórych miastach może być również niewielka. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, masz większą szansę na spotkanie z partnerem.

Jak działa ten serwis?

Rejestracja w Elite Singles jest całkowicie darmowa. Ale podobnie jak w przypadku wielu innych witryn randkowych, musisz mieć członkostwo premium, aby uzyskać pełny dostęp do całej witryny. W Elite Singles musisz mieć to również, aby móc komunikować się z innymi członkami. Niestety ceny też są dość wysokie.

Platforma ma dwa członkostwa, Premier i PremiumPLUS. Tutaj możesz filtrować wyszukiwania, tworzyć szczegółowy profil i codziennie otrzymywać więcej dopasowań. Subskrypcje te okazały się ostatnio bardzo popularne w randkach gejowskich.

Elite Singles ma również aplikację, która jest bardzo łatwa w użyciu. Podsumowując, Elite Singles to dobry serwis randkowy dla tych, którzy są dobrze wykształceni i chcą znaleźć osoby o podobnych poglądach. Znajdziesz prawie wyłącznie członków z tym samym celem – miłością i poważnym związkiem.

Adam4Adam

Adam4Adam Polska

To jest serwis randkowy dla gejów. Koncentruje się głównie na przypadkowych i seksualnych spotkaniach, a nie na długotrwałych związkach. Usługa została uruchomiona w 2003 roku i jest pionierem w społeczności gejowskich randek online.

Jak podają administratorzy, od momentu uruchomienia strona pozyskała ponad 10 milionów użytkowników. Witryna ma całkowicie darmowe funkcje dzięki przychodom z reklam, płatnych filmów, darowizn i innych projektów generujących dochód.

Witryna jest skierowana do szerokiej grupy demograficznej i wita wszystkich mężczyzn ze społeczności gejowskiej. Niezależnie od tego, czy jesteś gejem, biseksualistą, metroseksualistą, młodzieńcem, czy się jeszcze nie ujawniłeś, możesz do nas dołączyć. Bez względu na wiek, pochodzenie etniczne czy pochodzenie kulturowe, możesz założyć konto.

Większość członków Adam4Adam mieszka w Stanach Zjednoczonych, ale wciąż jest wielu innych, którzy znajdują się w różnych częściach świata, w tym w Polsce. 53% użytkowników Adam4Adam to osoby inne niż białe, co czyni go obecnie najbardziej wieloetnicznym serwisem randkowym dla gejów.

Wyszukuj funkcje

Adam4Adam posiada bardzo obszerną listę filtrów wyszukiwania. Możesz być bardzo konkretny (jeśli masz specjalne standardy) lub zbyt ogólny (jeśli jesteś kimś, kto lubi być zaskakiwany). Jako bezpłatny użytkownik masz prawo do co najmniej trzech zapisanych wyszukiwań. Jeśli chcesz więcej, dokładnie dziesięć wyszukiwań, musisz skorzystać z członkostwa premium.

Jednak aplikacji mobilnej Adam4Adam brakuje zarówno funkcji, jak i wyglądu. Wydaje się, że z aplikacji usunęli co najmniej połowę specjalnych funkcji, które uczyniły Adam4Adam wyjątkowym. Ale to, czego brakuje usłudze w aplikacji, rekompensuje w przeglądarce mobilnej. Większość funkcji jest w wersji mobilnej (nie w aplikacji), projekt wygląda na bardziej uproszczony i ogólnie jest to lepsze wrażenia. Adam4Adam posiada wiele unikalnych funkcji, które pasują do bardzo seksualnego celu serwisu. Są filmy do obejrzenia, seks-zabawki do kupienia i spotkania seksualne do zaplanowania. Innymi słowy, jest to aplikacja, która bardzo dobrze pasuje, jeśli szukasz tylko seksownego flirtu i niezobowiązującego spotkania tu i teraz.

Grindr

Grindr Polska

To kolejna aplikacja, która spełnia potrzeby gejów. Grindr jest znany jako największy serwis randkowy dla gejów, a także najczęściej używany. Ze średnią 3,6 miliona aktywnych użytkowników dziennie w 196 krajach, Grindr jest największą mobilną siecią społecznościową dla mężczyzn na świecie. Od czasu premiery w 2009 roku aplikacja stała się fundamentalną częścią codziennego życia użytkowników na całym świecie, konkurując, a być może nawet zastępując, gejowskie bary i internetowe portale randkowe jako najskuteczniejszy sposób spotkań gejów.

Grindr był pionierem w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Była to pierwsza aplikacja geo-społecznościowa, jaką kiedykolwiek uruchomiono w sklepie iTunes App. Pozytywne recenzje krążyły na gejowskich blogach i opiniach użytkowników, a do 2012 roku aplikacja dotarła do 4 milionów użytkowników w 192 krajach – z 1,1 miliona użytkowników online dziennie.

Podstawowym produktem Grindr jest bezpłatna aplikacja z reklamami, która wykorzystuje technologię lokalizacji na urządzeniach z systemem iOS i Android, aby bezpośrednio łączyć mężczyzn z innymi mężczyznami w ich okolicy. Za niewielką opłatą użytkownicy mogą również uaktualnić do Grindr Xtra, usługi subskrypcji premium, która zapewnia wrażenia bez reklam i dostęp do dodatkowych funkcji. Aplikacja jest atrakcyjna wizualnie i niezwykle łatwa w użyciu. Aby się zarejestrować, wprowadź swój adres e-mail i datę urodzenia, wybierz hasło i włącz usługi lokalizacyjne telefonu. Prześlij zdjęcie profilowe, a następnie wybierz wyświetlaną nazwę i napisz krótką sekcję „O mnie”, aby się przedstawić.

Najciekawsze szczegóły profilu Grindr można znaleźć w sekcji „Statystyki”. Standardowy wybór aplikacji randkowych jest dostępny dla każdego – wzrost, waga, pochodzenie etniczne, typ ciała, status związku, czego szukasz – ale Grindr dodaje również sekcje specjalnie dla swojej bazy użytkowników gejów. Użytkownicy mogą również określić preferowaną przez siebie pozycję seksualną i kategorie, do których należą (Niedźwiedź, Czysty, Geek, Jock, Wydra, Poz, Twink itp.). W sekcji „Zdrowie seksualne” użytkownicy mogą również zobaczyć swój status HIV i daty ostatniego testu.

Zabawną funkcją przesyłania wiadomości jest Gaymoji, kolekcja ponad 500 naklejek z motywami LGBTQ. Używaj ich do personalizacji czatów w aplikacji lub w wiadomościach tekstowych wysyłanych na telefon. Grindr planuje w przyszłości dodać do kolekcji więcej emotikonów.

Chociaż większość rzeczy jest pozytywna, na liście jest kilka wad. Po pierwsze, potencjalne dopasowania są pokazywane tylko za pomocą geolokalizacji — użytkownicy nie mogą sami wyszukiwać dopasowań. Chociaż proste profile umożliwiają szybkie ich przeglądanie, nie są one tak szczegółowe, jak inne serwisy randkowe. Ponadto niektórzy użytkownicy uważają, że technologia w systemie przesyłania wiadomości aplikacji nie zawsze działa optymalnie. Ale Grindr jest ogólnie jedną z najlepszych i najpopularniejszych aplikacji, jeśli chodzi o randki online dla gejów. Fakt, że aplikacja ma 3,6 miliona użytkowników dziennie, mówi sam za siebie.

Tinder

Tinder Polska

Każdego miesiąca 50 milionów ludzi korzysta z Tindera. Osoby homoseksualne, queer i trans również używają Tindera. Kto by pomyślał?

Tinder był pionierem wszechobecnej obecnie funkcji przesuwania, która zrewolucjonizowała świat randek online i dzisiaj może pochwalić się 1,6 miliarda przeciągnięć/przeciągnięcia dziennie. Prawdopodobnie w aplikacji zobaczysz kogoś, z kim pracujesz, co może być nieprzyjemne lub ekscytujące. Osoby ze świata LGBT także.

Aplikacja skierowana głównie do osób heteroseksualnych, taka jak Tinder, musi po prostu podążać za chmurą heteronormatywności. Niestety zaznaczenie, że chcesz widzieć tylko mężczyzn lub tylko kobiety, nie gwarantuje, że osoba heteroseksualna nie prześlizgnie się przez szczeliny w Twoim przepływie. Tinder to także wylęgarnia łowców jednorożców, a także samców trolli, które w aplikacji składają fałszywe zgłoszenia dotyczące transpłciowych kobiet. Niestety, Tinder ma również historię blokowania użytkowników, którzy zmieniają tożsamość płciową lub na przykład wspierają Black Lives Matter.

Co ma Tinder?

Mimo to Tinder poczynił znaczące wysiłki, aby być bardziej otwartym, współpracując z GLAAD w celu personalizacji wyszukiwań i upewnienia się, że platforma spełnia różnorodne potrzeby społeczności trans. Dostępnych jest ponad 40 opcji płci, co przewyższa Match.com, który w sumie oferuje tylko dwie.

Tinder koncentruje się na aplikacjach (dostępny zarówno na iOS, jak i na Androidzie), ale możesz również zarejestrować się przez Internet na swoim komputerze – jednak nie jest to preferowana platforma. Pierwszym krokiem jest zalogowanie się przez Facebooka lub, jeśli nie chcesz, aby Facebook miał o Tobie jeszcze więcej informacji, poprzez SMS na Twój telefon. Po otrzymaniu i wprowadzeniu kodu weryfikacyjnego Tinder pozwoli Ci rozpocząć.

Jeśli szukasz miłego, swobodnego spotkania, a nie długoterminowego związku, aplikacja Tinder jest dla Ciebie. Jednak nie jest niczym niezwykłym znalezienie partnera życiowego za pośrednictwem Tindera, ale wskazówką jest sprawdzenie innych serwisów randkowych, które koncentrują się na poważniejszych związkach. Powiedziawszy to, Tinder robi dokładnie to, co mówi, że zrobi – pomoże ci znaleźć szybką randkę. Innymi słowy, jest to świetna zabawa, a sądząc po jej popularności, może się to opłacić.

Academic Singles

Academic Singles Polska

Academic Singles to usługa kojarzeń, która ma na celu pomóc dobrze wykształconym ludziom znaleźć się nawzajem. Za pomocą naukowego systemu kojarzeń, opartego na wszechstronnym teście osobowości, dobierasz tylko potencjalnych partnerów, którzy są z Tobą kompatybilni. Kwestionariusz określa Twoje nastawienie, życzenia, oczekiwania i opinie. Poprzez swoje odpowiedzi otrzymujesz analizę swojej osobowości, a także idealnego partnera.

Według statystyk większość członków (zarówno mężczyzn, jak i kobiet) ma od 35 do 54 lat. Podział według płci wynosi 51% dla mężczyzn i 49% dla kobiet, co zapewnia naprawdę dobrą równowagę.

Masz jednak możliwość zostania członkiem tej strony bez względu na poziom wykształcenia czy status zawodowy, więc „akademik” jako całość należy traktować z przymrużeniem oka. Ale zdecydowana większość członków szuka związku i kogoś, z kim można dzielić swoje życie. Jeśli szukasz tymczasowego spotkania, to prawdopodobnie nie jest to platforma dla Ciebie.

Tak działa Academic Singles

Sposób, w jaki kontaktujesz się ze swoimi dopasowaniami, polega na przejściu do ich profili i kliknięciu ikony czatu. Na przykład, możesz wybrać wstępnie napisane pytanie, które jest wysyłane masowo do twoich dopasowań, lub napisać swoją wiadomość. Następnie możesz wybrać spośród odpowiedzi i zacząć komunikować się z kimś, kogo lubisz. Nawet jeśli rozmawiasz już z kimś regularnie, nadal możesz zachować anonimowość.

Aplikacja ma taki sam wygląd jak wersja przeglądarkowa. Niektórzy powiedzieliby, że podstawowy, podczas gdy inni powiedzieliby, że usprawniony. Podobnie jak w przeglądarce, w aplikacji nie ma reklam. Powiadomienia push są dostępne, więc od razu wiesz, kiedy otrzymasz nowy mecz lub kiedy ktoś wysłał Ci wiadomość.

Co zaskakujące, większość użytkowników aplikacji pochodzi z Tajwanu, a następnie z Francji. Aplikację można pobrać bezpłatnie w Google Play i App Store.

Singles50

Singles50 Polska

Jest to usługa dopasowywania dla osób po 50. roku życia, wcześniej pomijanej grupy w kontekście randkowym. Jak sama nazwa wskazuje, większość użytkowników to osoby powyżej 50 roku życia, ale podczas wyszukiwania widzimy, że wielu ma również czterdziestkę.

Usługa działa tak, aby odpowiednie dopasowania były prezentowane użytkownikom na podstawie kompatybilności. Jest to obliczane na podstawie naukowego testu osobowości, który wykonujesz podczas rejestracji. I nie tylko to, użytkownicy mogą również zobaczyć opis swojego idealnego partnera. Dzięki usprawnionej stronie internetowej, która koncentruje się wyłącznie na znalezieniu długoterminowego partnera dla członków, Singles50 od lat ma oszałamiający 41% wskaźnik sukcesu. Od momentu powstania zyskała ponad 200 000 członków.

Grupa docelowa

Członkowie Singles50 to doświadczeni single, którzy kilka razy byli na scenie randkowej i dokładnie wiedzą, czego chcą.

Ponieważ wszyscy członkowie mają około 50 lat, nadawali w życiu trochę na tych samych falach, dzielą pewne doświadczenia życiowe i prawdopodobnie łatwiej by się zgodzili. Co jeszcze lepsze, relacje między członkami Singles50 płci męskiej i żeńskiej są niemal idealnie podzielone na pół. Daje to obu płciom równe szanse na rozpoczęcie rozmowy.

Jeśli jednak wybierzesz „Jestem mężczyzną”, automatycznie wybierze „Szukam kobiety”. Chociaż jest to heteronormatywne, niekoniecznie dotyczy to osób LGBTQ, ponieważ nadal możesz ręcznie ustawić, że szukasz tej samej płci w polu „Szukam”.

OkCupid

OkCupid Polska

Slogan OkCupid to „Dopasuj to, co ma znaczenie” i słusznie – zwłaszcza dla gejów. Chociaż zarówno geje, jak i heteroseksualni są mile widziani, platforma zdołała pozbyć się większości najgorszych heteronormatywności, która wciąż nęka na przykład Match.com. Całość jest modna i aktualna, zachowując przy tym poważniejszą atmosferę niż Tinder. Aplikacja randkowa jest bezpłatna i ma dobrą reputację w świecie randek. OkCupid raz za razem dyktuje kierunek włączenia do świata randek online. W 2014 roku wprowadzili 22 wybory płci i 13 orientacji seksualnej – wiele lat wcześniej takie zmiany stały się priorytetem dla konkurencyjnych stron internetowych. Od 2020 roku wszyscy użytkownicy mogą również wybierać swoje zaimki. Zaangażowanie w sprawiedliwość społeczną jest również jasne dzięki wprowadzeniu odznak profilowych, na przykład za głosowanie lub zwolenników Black Lives Matter.

Nowe myślenie 2017

Nowy projekt OkCupida w 2017 roku był głębszy, niż zatrudnienie „millennialna” jako projektanta graficznego. Mózgi stojące za operacją zrozumiały, że dziś młodzi ludzie poważniej traktują polityczne wartości swojego partnera. Ty jako użytkownik możesz pozbyć się ludzi, którzy nie podzielają Twoich wartości, odpowiadając osobom, które łamią umowy na pytania takie jak broń czy szczepienia.

Mecze w aplikacji są wzmacniane przez algorytm, który wybiera dopasowania na podstawie tego, jak obie strony odpowiedziały na pytania podczas rejestracji (pytania o komunikację, poprzednie relacje i opinie polityczne). Punkt zgodności oraz szczegóły dotyczące tego, gdzie się nie zgadzasz, to dobra podstawa, jeśli chodzi o ocenę różnic, których nie możesz tolerować z potencjalnym partnerem. Możesz także pokazywać swój profil tylko gejom i ukrywać go przed hetero – co jest dużym plusem.

Konkluzja

Obecnie istnieje więcej platform i możliwości randkowania gejów niż kiedykolwiek wcześniej. Wybór jest ogromny i możesz łatwo znaleźć najlepszą witrynę lub aplikację, która spełni Twoje potrzeby. Bez względu na to, którego używasz, możesz ustawić swoje kryteria i znaleźć coś, co może być miłym flirtem lub długoterminowym partnerem. To znacznie ułatwiło homoseksualistom znalezienie partnera, bez nękania lub przesłuchiwania.

Jednak niektóre usługi są bardziej skoncentrowane na swobodnych związkach, podczas gdy inne koncentrują się na miłości i relacji na całe życie z podobnie myślącym partnerem. Wiele z nich ma również różne funkcje lokalizacyjne, co oznacza, że możesz łatwo zostać dopasowany do innych, którzy znajdują się w Twoim geograficznym sąsiedztwie – to zwiększa Twoje szanse na spotkanie. Jednak dobrym pomysłem jest poznanie pewnych faktów na temat konkretnej aplikacji, której używasz, zanim zaczniesz, i jaką ma reputację. Ale internetowe serwisy randkowe w końcu pozwalają Ci otworzyć umysł i wyruszyć w świat randek – powodzenia!

FAQ

O czym powinienem pomyśleć, zanim zacznę randkować online?

Niektóre rzeczy, o których należy pamiętać, to dowiedzieć się jak najwięcej o platformie, z której zamierzasz korzystać, i jej reputacji. Dobrym pomysłem może być również załadowanie nowych zdjęć i porozmawianie przez chwilę z towarzyszem, zanim zdecydujesz się na spotkanie.

Które platformy są najlepsze do randek gejów?

To zależy od tego, czego szukasz. Niektóre platformy koncentrują się na seksie i swobodnych związkach, podczas gdy inne koncentrują się na miłości i długotrwałym związku.

Jak mogę czuć się bezpiecznie, kiedy umawiam się na randkę online?

Wskazane jest, aby porozmawiać z partnerem przez chwilę przed spotkaniem. Kiedy już się spotkasz, dobrze jest spotkać się w miejscu publicznym.

Jak mogę upewnić się, że moja data podziela moje wartości?

Wiele usług ma funkcje, dzięki którym możesz sprawdzić, czy jesteś kompatybilny. Inne usługi pozwalają tylko zobaczyć profile, w których udostępniasz wartości. Ale dobrym pomysłem może być również uprzednia poprawna rozmowa, aby dowiedzieć się o potencjalnych nieporozumieniach, zanim jeszcze przejdziesz dalej.

Jak umawiam się na randkę, gdy mam 50+?

Istnieje kilka serwisów randkowych skierowanych do osób powyżej 50 roku życia, takich jak Singles50. Nawet jeśli masz ponad pięćdziesiąt lat, nadal możesz cieszyć się światem randek, po prostu otwórz umysł i odważ się zacząć.

Czy można znaleźć partnera życiowego online?

To jest możliwe. Wiele z powyższych usług opisuje historie miłosne, w których użytkownicy się spotkali i gdzie miłość wykiełkowała.