Aplikacje Randkowe

Napisane przez EMMA STOCKTON

Większość ludzi chce poznać wielką miłość swojego życia. Jednym ze sposobów poszukiwania innych singli jest dołączenie do aplikacji randkowej.

Istnieje wiele opcji do wyboru, zarówno darmowe, jak i aplikacje randkowe płatne w zamian za członkostwo. Ale zanim zdecydujesz się zapłacić lub nie, musisz znaleźć odpowiednią dla siebie aplikację randkową. Mianowicie kilka alternatyw jest skierowanych do różnych grup, tj. osób powyżej 25 roku życia lub osób powyżej 50 roku życia.

Przyjrzałem się niektórym z najpopularniejszych aplikacji randkowych i dokładnie je przejrzałem.

Mamy nadzieję, że będzie to pomoc, której potrzebujesz, aby znaleźć właściwą połówkę.

⭐ Najlepsze aplikacje randkowe w Polsce

#
WITRYNA RANDKOWA
CECHY
ODWIEDŹ
1
C-Date Logo
 • 30+
 • Na spotkania seksualne
 • Wysoki sukces dopasowania
2
Be2 Logo
 • 30+
 • Gwarancja kontaktu
 • Dobry test osobowości
3
Singles50 Logo
 • 40+
 • Popularny serwis randkowy
 • Dobry test osobowości
4
Academic Singles Logo
 • 30+
 • Najlepsza funkcja dopasowania
 • Stosunkowo tania usługa
5
Victoria Logo
 • Bałamutny
 • Wielu członków
 • Cenne członkostwo

Match

Match Polska
Image: Match.com

Rating: ★★★★★

Match.com to jeden z najbardziej znanych portali randkowych w Polsce. Po jego odwiedzeniu nietrudno zrozumieć, dlaczego. Aplikacja jest zarówno poważna, łatwa w użyciu, jak i skierowana do osób w każdym wieku. Możliwe jest również dopasowanie się do innych singli poprzez wypełnienie formularza. Match.com zajmuje się tym automatycznie. Ten serwis randkowy może być również postrzegany jako przodek Tindera, ponieważ istnieje od 1995 roku. Na tej stronie, podobnie jak w wielu innych witrynach, musisz się zarejestrować, aby móc coś zrobić. Możesz wybrać darmowe konto lub zapisać się na subskrypcję. Możesz płacić miesięcznie lub przez kilka miesięcy, jeśli ceny są różne. Zalecam samodzielne zbadanie różnicy między pakietami. Dzieje się tak, ponieważ my jako ludzie cenimy różne rzeczy w różny sposób i trudno mi określić, czy cena jest tego warta dla wszystkich.


Elite Singles

Elite Singles Polska
Image: EliteSingles

Rating: ★★★★★

Strona została stworzona przez niemiecką firmę i istnieje na rynku od 2009 roku. Z 14 milionami użytkowników jest jednym z największych serwisów randkowych, którego użytkownicy są rozproszeni w 19 krajach. Ten serwis randkowy skupia się w dużej mierze na tzw. matchmakingu. Każdy użytkownik wypełnia formularz zawierający dane osobowe, takie jak zainteresowania i wykształcenie. Rejestracja obejmuje również pewne testy osobowości, podczas których można zobaczyć na przykład zdjęcia z kolorowymi plamami. Powinieneś wtedy powiedzieć, czy widzisz na przykład królika lub ptaka. Prawdopodobnie słyszałeś o tego typu testach lub robiłeś je wcześniej. Formularze te są następnie używane do parowania użytkowników ze sobą. Ta strona może być uważana za najpoważniejszą, ponieważ większość użytkowników ma tytuł licencjata. Kiedy Elite Singles dopasowują użytkowników, mają oni oczywiście na uwadze indywidualne preferencje. Możesz je również wprowadzić podczas rejestracji.


Be2

Be2 Polska
Image: Be2

Rating: ★★★★

Ta strona ma również stosunkowo dobrą renomę. Be2 pokazało również statystyki dotyczące tego, ilu zdołało znaleźć swojego przyszłego partnera za pośrednictwem ich serwisu randkowego. Podana liczba wynosi 41% i jest dość wysoka. Jednak norweska firma telewizyjna skrytykowała tę witrynę, ponieważ uważa, że nie spełnia ona obietnic. Pojawiły się również plotki, że istnieje wiele fałszywych kont.

Ale jeśli zarejestrujesz się jako członek i zakończysz proces rejestracji, który obejmuje również test osobowości, zobaczysz, którzy członkowie pasują do Twojego profilu. Na podstawie testów, które widziałem, mogę powiedzieć, że funkcja dopasowania jest w porządku. Nie było wielu dopasowań, ale może to oczywiście zależeć od dostarczonych informacji lub liczby aktywnych członków.

Liczba członków nie powinna być problemem, ponieważ ma 20 milionów członków i ta liczba rośnie. Ta usługa ma również płatne członkostwo, które jest stosunkowo drogie. Otrzymasz wtedy dostęp do nieograniczonej liczby wiadomości, ulubionych kontaktów i lepszej jakości zdjęć.


Tinder

Tinder Polska
Image: Tinder

Rating: ★★★

Być może najpopularniejszy i najbardziej znany portal randkowy ze wszystkich. Tinder najlepiej sprawdza się jako aplikacja mobilna. To dlatego, że wykonujesz klasyczne przesuwanie, w lewo na nie, a na prawo na tak, o czym na pewno słyszałeś. To, o czym być może nie słyszałeś, to to, że możesz również przesunąć palcem w górę. Następnie wykonywany jest tak zwany “superlajk”. Jako członek z kontem premium możesz uzyskać nieograniczoną liczbę superlajków, a także zobaczyć, kto Cię polubił w zwykły sposób, gdy pojawią się w Twoim kanale. Rejestracja jest również dość prosta i przyjazna dla użytkownika. Możesz zarejestrować się na swoim koncie na Facebooku, a także musisz podać swój numer telefonu komórkowego. Następnie piszesz krótki opis siebie.


Academic Singles

Academic Singles Polska
Image: Academic Singles

Rating: ★★★

Academic Singles skierowane jest do wszystkich, którzy mają wyższe wykształcenie i nie znaleźli jeszcze miłości. Tak więc wybór nazwy usługi jasno pokazuje, kto jest adresatem. Rejestrując się w serwisie, musisz podać czego szukasz oraz jak zwykle adres e-mail i hasło.

Następnie, jak na wielu innych portalach randkowych, następuje test osobowości. Ten test osobowości różni się od pozostałych. Tutaj odpowiesz na kilka pytań dotyczących podziału zadań w związku i tego, jak zauważasz, że jesteś zakochany. Następnie możesz uszeregować różne cechy osobowości. Średni wiek na tej stronie jest również wyższy niż na innych stronach. Za większość uważa się 35-54 lata. Kiedy spojrzysz na zainteresowania członków, powracają książki, historia i nauka.

Po zakończeniu rejestracji otrzymasz wybór, co oznacza, że chcesz wysłać trudne pytanie do wybranych członków. W wersji darmowej obrazy są rozmyte, a wiadomości ograniczone. Gdy obrazy są rozmyte, możliwe jest jedynie rozróżnienie, czy na obrazie jest mężczyzna, czy kobieta. To właśnie sprawia, że wiele osób przechodzi na wersję płatną. Wybór tak zwanej witryny niszowej może być dobry, jeśli szukasz czegoś bardzo konkretnego.


Badoo

Badoo Polska
Image: Badoo

Rating: ★★

Jest to jedna z największych witryn randkowych, ponieważ ma 418 970 435 członków. Co prawda, firma została oskarżona o posiadanie wielu fałszywych członków, ale nic nie zostało udowodnione. Badoo ostatnio trochę popadło w cień, trzeba im dać drugą szansę. Strona jest łatwa do obejrzenia, ponieważ jest zaprojektowana w minimalnistycznym stopniu. Istnieje również wiele darmowych funkcji, które najlepiej nadają się dla młodszego pokolenia.

Kiedy się zarejestrujesz, będziesz musiał przejść proces weryfikacji, aby sprawdzić, czy mówisz poważnie i czy masz szczere intencje. Kiedy skończysz, będziesz mógł zobaczyć swój poziom popularności. Istnieje funkcja, która pozwala zwiększyć ten poziom. Możesz także kupić premium Badoo. Wersja premium jest o wiele tańsza niż inne członkostwo premium w innych serwisach randkowych. Badoo nie ma funkcji dopasowywania, ale zostaniesz „polubiony” przez innych odwiedzających witrynę. Badoo jest również bardziej jak sieć społecznościowa.


C-Date

C-Date Polska

Rating: ★★★

Rejestracja na C-Date trwa 3 minuty. Niesamowita szybkość. Jeśli szukasz poważnego związku, to oczywiście wybierasz go, ale są też opcje takie jak „Dyskretny romans”, „Flirtowanie” i „Oglądanie”. Opisując swój wygląd, masz do wyboru różne kategorie. Prawdopodobnie ma to na celu ułatwienie umieszczenia się w przedziale, aby inni członkowie mogli znaleźć Ciebie lub ich typ.

Korzystanie z darmowej wersji na C-Date jest bardzo ograniczone. Nie możesz kontaktować się z innymi członkami i nie możesz zobaczyć ich profili w całości. Członkostwo premium jest dość drogie. Mówi się, że istnieje niesamowita liczba fałszywych kont i są pewne recenzje konsumentów, które nie są całkowicie pozytywne.

Nie polecam tej strony, ponieważ podobno jest to również oszustwo. To tylko plotka, ale jeśli chcesz podjąć ryzyko, to oczywiście warto spróbować. Zwłaszcza jeśli korzystasz z bezpłatnego konta, aby zobaczyć, jak wygląda strona.


Singles50

Singles50 Polska
Image: Singles50

Rating : ★★★★★

Singles50 jest dokładnie tym, co sugeruje jego nazwa. Skierowany jest do singli powyżej 50-tki. Wyszukiwanie partnerów działa w taki sposób, że wypełniasz test osobowości zawierający 34 pytania. Następnie otrzymasz sugestie dla partnerów oparte na wynikach uzyskanych w teście osobowości. Są regularnie aktualizowane. Możesz je wtedy zobaczyć, ale nie możesz pisać żadnych wiadomości, ponieważ musisz zapłacić, aby odblokować tę funkcję.

Jest bardzo duży odsetek członków powyżej 50 roku życia, ale single poniżej 50 roku życia nie mogą się rejestrować. To dobrze, ponieważ znalezienie kogoś w tym wieku może być trudne, ale myślę, że powinni być trochę bardziej tolerancyjni. Jeśli masz 49 lat, nie powinieneś czekać do urodzin tylko po to, aby móc zarejestrować się na portalu randkowym. Serwis jest jednym z najlepszych serwisów kontaktowych online dla pokolenia 50+.


Happn

Happn Polska
Image: Happn

Rating: ★★★

Happn ma wiele wspólnego z Tinderem. W dużej mierze chodzi o to, aby znaleźć ludzi, których może spotkałeś na ulicy. Gdy znajdziesz się w pobliżu innego użytkownika, pojawi się on w Twoim kanale. Następnie możesz wybrać, czy chcesz polubić tę osobę, czy też możesz ją ukryć.

Kiedy ty i inna osoba polubicie się, możesz zacząć rozmawiać. Statystyki dotyczące liczby użytkowników Happn są niejasne, ponieważ nie publikują ich. Jednak użytkownicy zgłaszali, że nowi użytkownicy cały czas pojawiają się na ich kanale. W każdym razie świadczy to o tym, że usługa jest w pełni aktywna i użyteczna. Podczas rejestracji oprócz zwykłych informacji rejestracyjnych musisz podać swój numer telefonu. Następnie wprowadź opis siebie i tego, co Cię interesuje.


FAQ

Jakiego obrazu powinienem użyć?

Spróbuj użyć obrazu, który pokazuje, jak wyglądasz, ale jest to również korzystne, aby pokazać Ciebie i Twoje zainteresowania. Jeśli napisałeś, że lubisz spacery po lesie, możesz zamieścić swoje zdjęcie w lesie. Nie używaj tylko tego samego rodzaju zdjęć, ponieważ może się to łatwo znudzić, ale postaraj się, aby każde zdjęcie nieznacznie różniło się od innych.

Jak mam się z kimś nie zgadzać?

Oczywiście większość usług oferuje wybór. Oznacza to, że powinieneś być w stanie łatwo usunąć swoje dopasowania. Oznacza to cofnięcie polubienia lub cofnięcia wysłanej wiadomości.

Co mam o sobie napisać?

Opisując siebie, musisz być szczery. Pisz szczegółowo i czytelnie, ale nie za dużo. Zbyt dużo tekstu staje się nudne i trudne do odczytania. Możesz stworzyć wypunktowaną listę swoich zainteresowań, co ułatwia ich zapamiętanie. Uwzględnij także ładne czasowniki: kochać czy lubić.

Jak rozpocząć rozmowę?

Rozpoczęcie rozmowy jest trudne. Jeśli jesteś trochę niepewny, możesz oczywiście zacząć od „cześć” i zobaczyć, dokąd to prowadzi. Innym dobrym początkiem rozmowy może być trochę zabawne, asertywne, takie jak „Hej! Ile dzieci będziemy mieć?” lub „Cześć! Czas i miejsce?”.

Jak wybrać serwis randkowy?

Koniecznie przeczytaj o portalach randkowych jeden po drugim, ale pamiętaj też, aby wypróbować je, aby sprawdzić, czy uważasz, że dobrze się z nimi czujesz. Jeśli rejestracja jest bezpłatna, zawsze możesz założyć darmowe konto. Gdyby to nie było dla Ciebie, możesz po prostu przestać korzystać z usługi i nic się nie stanie. Pamiętaj też, aby wybrać usługę, która działa lub jest zalecana dla Twojego wieku, ponieważ może to wpłynąć na Twoje wyniki.

Czy te serwisy randkowe są bezpieczne?

Tak, większość z tych witryn jest bezpieczna w użyciu, a także w celu dokonywania płatności. Jeśli nie masz pewności, możesz oczywiście wcześniej zbadać firmy, a następnie przeczytać, co inni użytkownicy mają do powiedzenia na temat witryny.

Ile czasu muszę spędzić na tych stronach?

Zwykle nie musisz spędzać tak dużo czasu na tych usługach, ale rób to, gdy masz czas. Oczywiście kontaktowanie się z kimś trochę od czasu do czasu lub małe przesuwanie palcem zwiększa twoje szanse bardziej niż nic nie robienie. Nie musisz też czuć, że czegoś ci brakuje, gdy nie korzystasz ze stron, ale możesz spokojnie wejść, kiedy chcesz i we własnym tempie.

Czy te strony działają?

Oczywiście te strony działają różnie dla różnych osób, czego można się spodziewać. Ale można znaleźć kogoś, w kim można się zakochać. To, jak dobrze strony będą dla Ciebie działać, zależy również od Twoich wysiłków, a nie od tego, ile czasu poświęcasz, ale od tego, jak bardzo jesteś przychylny i otwarty.

Czy inni mogą zobaczyć, czy ich odrzucę?

Nie, wtedy wszystkie ogłoszenia byłyby przepełnione. Na przykład osoba, która przeciąga palcem po Tinderze, zwykle robi więcej „nie”, niż odpowiada „tak”. Oczywiście firmy mają to na uwadze i dlatego zdecydowały się nie wyświetlać tego jako funkcji na swojej stronie lub w aplikacji.

Czy istnieje wiele fałszywych kont? Czy można sprawdzić, czy jest to fałszywe konto?

Tak, na niektórych portalach randkowych są. Oczywiście dobrze jest podchodzić do plotek z przymrużeniem oka, ale niektóre strony mają gorszą reputację niż inne. Najlepiej oczywiście samemu sprawdzić plotki, a następnie wyrobić sobie własną opinię na temat całej sprawy. Czasami można sprawdzić, czy jest to fałszywe konto. Jeśli uważasz, że zdjęcie wygląda trochę fałszywie, może to być oczywiście takie konto. Ale oczywiście jest to bardzo trudne do odróżnienia, więc może być konieczne trochę krytyczne podejście do źródła.