10 powodów, dla których śnisz o swoim ex

Autor:

Czasem sny nie są przyjemne i sprawiają, że czujemy się niespokojni. Często są niejednoznaczne, ale uczucia, które wywołują, sprawiają, że stają się realniejsze.

W badaniu, Zygmunt Freud doszedł do wniosku, że ilekroć człowiek śni, to w jego podświadomości lub nawet w świadomym umyśle następuje próba zobrazowania marzenia lub udana gratyfikacja.

Więc co to znaczy, kiedy śnisz o swoim byłym?

1. Nierozwiązane uczucia

Marzysz o swoim byłym z powodu nierozwiązanych uczuć, a to sprawia, że czujesz się niepewnie. Twoja podświadomość próbuje powiedzieć ci coś ważnego o sobie lub twoim życiu. W skrócie: potrzebujesz próbę zamknięcia związku.

Unresolved feelings

2. Poczucie samotności

Czas przyjrzeć się, dlaczego czujesz się tak zdesperowany. Jeśli nadal będziesz próbował spotkać się z ludźmi, którzy już cię odrzucili lub odpychają, twoje marzenia o nich prawdopodobnie będą kontynuowane.

Feeling Lonely
#
WITRYNA RANDKOWA
CECHY
ODWIEDŹ
1
Be2 Logo
  • 30+
  • Gwarancja kontaktu
  • Dobry test osobowości
2
Singles50 Logo
  • 40+
  • Popularny serwis randkowy
  • Dobry test osobowości
3
Academic Singles Logo
  • 30+
  • Najlepsza funkcja dopasowania
  • Stosunkowo tania usługa

3. Czujesz się niespokojny

Czy śniłaś ostatnio o swoim byłym? Jeśli tak, oznacza to, że możesz obawiać się nowej decyzji. Poza tym sny mogą nam powiedzieć coś jeszcze. Mogą być formą spełnienia życzeń lub radzenia sobie z trudnymi emocjami i myślami. Marzysz o swoim byłym, bo obawiasz się konkretnego wydarzenia.

Feeling anxious

4. Trauma po zerwaniu

Zerwanie z partnerem to jedna z najtrudniejszych rzeczy, z którymi ktoś musi sobie poradzić. Nic nie przypomina bardziej koszmaru niż ta emocjonalna przemiana. To zawsze jest tak samo: w jednej chwili gładko i ciepło, w następnej chłodno i odlegle. I bywa tak, że po jakimś czasie zapominasz co się z tobą działo po rozstaniu i jaki bałagan zrobiła druga połówka.

5. Tęsknisz za byłym/byłą

Kiedy jesteś w związku, ostatnią rzeczą, jaka przychodzi ci do głowy jest to, że pewnego dnia możesz być osobno. Zwykle dopiero po zakończeniu związku zaczynasz zdawać sobie sprawę, jak bardzo tęsknisz za swoją drugą połówką. A czasami, nawet jeśli Twój związek się skończył i nie ma możliwości, aby był kontynuowany, myślenie o swoim byłym może wydawać się nawykiem.

6. Zazdrość

W tym przypadku jest to stwierdzenie faktu: Twoje sny o byłym są spowodowane zazdrością. Nie możemy przestać myśleć o osobie, którą kochamy, gdy jest ona poza zasięgiem. Może czujesz się samotny i zazdrosny, a może twoja podświadomość po prostu traci połączenie z tą osobą.

7. Walka o opiekę nad dziećmi

Marzyłeś o swoim byłym, o swojej byłej, ponieważ czujesz się źle z powodu decyzji o rozstaniu się z nimi. Nadal masz problemy do rozwiązania z nimi, takie jak wspólna opieka i alimenty na dziecko.

8. Toksyczny lub obraźliwy związek

Kiedy śnisz o swoim byłym, często jest to sygnał z Twojej podświadomości, że nie poradziłeś sobie w pełni z przeszłym związkiem. Jeśli śnisz o kimś, kto był dla ciebie obraźliwy lub działał toksycznie, może to oznaczać, że nie wyzdrowiłeś całkowicie po rozstaniu, a może to mieć również związek z nierozwiązanymi problemami w tobie.

9. Problemy z aktualnym partnerem

To drażliwy temat. Po raz pierwszy od kilku miesięcy po rozstaniu śniłaś o swoim byłym chłopaku. Może to doprowadzić cię do depresji egzystencjalnej, ponieważ możesz się zastanawiać, czy podświadomie chcesz do niego wrócić, czy może twój obecny partner robi coś złego.

10. Chcesz odzyskać ex

Co czujesz, gdy tęsknisz za swoim byłym? Możesz czuć się szczęśliwy lub smutny. Ale czy zwykle nie czujemy po trochu obu jednocześnie? Kluczem do sukcesu jest dowiedzieć się, co jest potrzebne, aby twój były znowu chciał być z tobą – a potem sprawić, by tak się stało!

Kiedy śnisz o swoim byłym, niekoniecznie oznacza to, że coś dzieje się między tobą a twoim byłym partnerem lub chłopakiem. Według Lauriego Quinna Loewnberga, słynnego analityka snów, może to również oznaczać, że coś się dzieje z tobą. Ale musisz wiedzieć, że nie ma się czym martwić, bo wszystko będzie dobrze — prędzej czy później.